DERMATOLOGIA

Dermatologia jest dziedziną skupiającą się na diagnostyce oraz leczeniu schorzeń skóry twarzy i ciała. Dzięki tej specjalizacji mamy możliwość wyleczenia schorzeń o podłożu bakteryjnym, wirusowym czy grzybiczym, a także zdiagnozowania tych o charakterze nowotworowym. Dzięki badaniom dermatoskopowym, podczas których lekarz analizuje wszelkie zmiany barwnikowe, oraz dodatkowej biopsji potencjalnie niebezpiecznych znamion możliwe jest jak najszybsze rozpoznanie ich charakteru. Jeśli zachodzi taka potrzeba Pacjent kierowany jest na ich wycięcie, a wycinki badane są histopatologicznie. W przypadku stwierdzenia obecności zmian nowotworowych Pacjenci otrzymują skierowanie na specjalistyczne leczenie onkologiczne.

Dermatolog zajmuje się m.in. takimi schorzeniami jak:

  • trądzik (młodzieńczy, różowaty, hormonalny),
  • grzybica skóry i paznokci,
  • atopowe zapalenie skóry (AZS),
  • egzema,
  • bielactwo,
  • łuszczyca.

Dodatkowo dermatologia obejmuje badanie różnego rodzaju barwnikowych zmian skórnych – takich jak wszelkie plamy, znamiona, brodawki. Przy wykorzystaniu dermatoskopu specjaliści oceniają w znacznym powiększeniu cechy potencjalnie niebezpiecznych zmian. Jeśli zachodzi taka konieczność, rekomendują ich usunięcie chirurgiczne wraz z przekazaniem wycinków do badania histopatologicznego, które umożliwia sprawdzenie, czy nie jest to nowotwór. Badanie to należy wykonywać w ramach profilaktyki przeciwko zachorowaniu na czerniaka – w przypadku zauważenia niepokojącego nowego znamienia lub zmiany kształtu, faktury, rozmiaru, koloru któregokolwiek z występujących wcześniej, popularnie nazywanych pieprzykami.

Ponadto właśnie do dermatologa należy zgłosić się na konsultacje:

  • wenerologiczne, w przypadku wystąpienia zmian w obrębie narządów płciowych – kłykcin kończystych czy opryszczki,
  • trychologiczne, w razie nadmiernego wypadania włosów lub widocznych oznak łysienia.

Tatrzańskie Centrum Medyczne GalicaMed oferuje Państwu kompleksowe usługi z zakresu dermatologii. Współpracują z nami cenieni na Podhalu lekarze z wieloletnim stażem zawodowym – lek. med. Małgorzata Gaworczyk (z Warszawy), a także doświadczona Pani doktor Aleksandra Bukowska (w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii), która na co dzień przyjmuje Pacjentów w klinice ReVitae Kielce.

Zapraszamy serdecznie do rezerwowania terminów w rejestracji medycznej. Dermatologia – GalicaMed: 18 263 70 77