DIETETYKA

Dietetyka jest nauką medyczną skoncentrowaną na prawidłowym odżywianiu, odpowiadającym potrzebom naszego organizmu. Dotyczy nie tylko układania planów żywieniowych z myślą o utracie wagi, ale również – a może przede wszystkim – z dbałością o ogólne zdrowie. Prawidłowo skonstruowana dieta powinna uwzględniać wyjściowy stan Pacjenta – jego tryb życia, nawyki, ogólny stan zdrowia, przebyte lub aktywne choroby. Ponadto muszą z niej korzystać chorzy, których zdrowie uzależnione jest od przestrzegania szczególnych zaleceń – np. wyeliminowania konkretnych składników w przypadku osób cierpiących na alergie pokarmowe.

W Tatrzańskim Centrum Medycznym GalicaMed mogą Państwo skorzystać z konsultacji specjalistki – mgr Joanny Antolec, która zajmuje się tworzeniem planów żywieniowych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeśli Wy lub Wasze pociechy borykacie się z nadmierną wagą lub cierpicie na schorzenia wymagające profesjonalnego wsparcia w zakresie odżywiania – zapraszamy serdecznie.

Pierwszym etapem będzie dokładny wywiad, podczas którego zostaniecie zapytani m.in. o pory oraz ilość i rodzaj jedzenia, schorzenia i brane stale leki czy formę codziennej aktywności. Dzięki tym informacjom oraz analizie składu ciała, przeprowadzonej z wykorzystaniem specjalnego sprzętu pomiarowego, możliwe będzie stworzenie diety idealnie dostosowanej do Waszych potrzeb. A może Państwa marzeniem jest… przybranie na wadze w zdrowy sposób czy zwiększenie masy przy jednoczesnym zawodowym uprawianiu sportu? Tu również pomoże dietetyk.

Zapraszamy na konsultacje Pani Joanny, które odbywają się w każdy wtorek w naszej placówce w Poroninie.
Dietetyka Podhale – 18 263 70 77.