Adrian Kurpiel

ADRIAN KURPIEL

- fizjoterapeuta

Adrian Kurpiel jest doświadczonym fizjoterapeutą, specjalizującym się w usprawnianiu ruchowym niemowląt metodą Vojty. Ukończył studia magisterskie na wydziale Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, następnie kontynuował naukę, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach zawodowych – m.in. Diagnostyka i terapia neurokinezjologiczna według Vojty – podstawy neurofizjologiczne, który stał się bazą jego praktyki zawodowej.

W zawodzie pracuje od 2007 roku – początkowo z osobami starszymi, natomiast małymi Pacjentami zajmuje się od 2014 roku. Ponadto ma za sobą doświadczenie w pracy w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kole w Zakopanem.

Metoda Vojty stosowana jest w różnego rodzaju schorzeniach i nieprawidłowościach w rozwoju oraz dystrofiach mięśniowych – m.in. w:

  • porażeniu nerwów obwodowych i splotów nerwowych,
  • mózgowym porażeniu dziecięcym
  • asymetrii i zaburzeniach liniowości,
  • dysplazji stawów biodrowych,
  • zaburzeniach ośrodkowej koordynacji nerwowej.

 

Jeśli chcą Państwo zapisać maluszka na terapię, prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją medyczną naszej placówki: 18 263 70 77. Mgr Adrian Kurpiel prowadzi konsultacje raz w miesiącu.