Modelowanie ust

Modelowanie ust to zabieg, dzięki któremu jesteśmy w stanie zniwelować mankamenty estetyczne w obrębie warg. Z jednej strony zwiększyć ich objętość, z drugiej odpowiednio nawilżyć, a także poprawić ich symetrię oraz wyrównać widoczne dysproporcje.

Usta od wieków uznawane są za symbol zmysłowości, a w obecnych czasach są szczególnie eksponowane. Wszystko dzięki medycynie estetycznej, która dała nam możliwość wpływania na ich kształt oraz wielkość, a także na zachowanie młodego wyglądu. Z wiekiem – podobnie jak cały organizm – podlegają one procesom starzenia. Stają się suche, tracą objętość, pojawiają się na nich drobne bruzdy – a wokół nich zmarszczki. Odpowiedzią na te problemy jest zastosowanie kwasu hialuronowego – naturalnej, higroskopijnej substancji, dzięki której uzyskujemy efekt pięknej metamorfozy.

KONSULTACJA PRZEDZABIEGOWA

Konsultacja przedzabiegowa ma na celu omówienie procedury, przeprowadzenie wywiadu pod kątem ogólnego stanu zdrowia czy potencjalnych alergii oraz ustalenie pożądanego kształtu i objętości ust. To dobry moment, aby rozwiać wszelkie wątpliwości oraz porozmawiać na temat realnych rezultatów zabiegu. Co istotne – nasi specjaliści przykładają wagę do estetyki swojej pracy oraz Państwa bezpieczeństwa, a co za tym idzie, wykonują zabiegi tak, by uzyskać możliwie najlepszy i naturalny efekt, zgodny z proporcjami całej twarzy, bez efektu przerysowania. W przypadku gdy Pacjent wymaga nadmiernego, karykaturalnego powiększenia ust – może się liczyć z odmową.

Ponadto podczas konsultacji wykonywana jest dokumentacja fotograficzna, dzięki której będą Państwo mogli od razu porównać efekt pozabiegowy z wyjściowym kształtem warg. Dla lekarza bardzo istotne będzie również to, czy nie borykacie się z częstymi nawrotami opryszczki wargowej – jeśli tak, zostaniecie Państwo poproszeni o profilaktyczne zażycie Heviranu kilka dni przed zabiegiem.

MODELOWANIE UST – PRZEBIEG PROCEDURY

W większości przypadków zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego, ale jeśli są Państwo szczególnie wrażliwi, możliwe jest użycie specjalnego kremu. Preparaty stosowane do modelowania ust zazwyczaj zawierają już lidokainę – substancję znieczulającą, dzięki której procedura jest bardziej komfortowa. Lekarz aplikuje kwas hialuronowy, wykorzystując w tym celu igłę lub specjalną, cieniutką kaniulę. Jeśli poddajecie się zabiegowi pierwszy raz, musicie Państwo wiedzieć, że będzie mu towarzyszyć poczucie rozpierania, na ustach mogą też pojawić się drobne zasinienia, które wkrótce się wchłoną.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Aby usta zachowały swój wyjątkowy kształt – należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych. Najważniejsze jest niedotykanie warg oraz ochrona przed przegrzaniem. Przez około dwa tygodnie należy unikać basenów, sauny, solariów oraz ekspozycji na promienie słoneczne. Niewskazany jest również nadmierny wysiłek fizyczny – a także palenie papierosów, picie napojów z użyciem słomki, całowanie oraz spanie na brzuchu, z twarzą w poduszce.

EFEKTY ZABIEGOWE

Efekty modelowania ust kwasem hialuronowym są uzależnione od czynników indywidualnych – takich jak wiek, wyjściowy stan warg czy stosowanie się do zaleceń specjalisty. Ponadto istotna jest ilość użytego preparatu i jego rodzaj oraz technika wykonywania zabiegu – rezultaty mogą utrzymywać się od pół roku do dwóch lat.

Możemy się spodziewać:

  • powiększenia,
  • wyrównania asymetrii,
  • zniwelowania dysproporcji między dolną a górną wargą,
  • zwiększenia objętości oraz poprawy nawilżenia,
  • wygładzenia drobnych bruzd.

PRZECIWWSKAZANIA

W przypadku większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w których ingerujemy w tkanki, istnieją przeciwwskazania do ich zrealizowania. Przede wszystkim nie wykonujemy ich u Pań w ciąży oraz karmiących piersią. Ponadto z poddania się procedurze mogą nas wykluczyć:

  • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym (np. opryszczka),
  • alergia na lidokainę albo inne składniki preparatu,
  • skłonność do tworzenia się bliznowców,
  • choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe.

Jeśli marzycie Państwo o poprawieniu mankamentów estetycznych lub pełniejszych, większych ustach, zapraszamy serdecznie do specjalistów GalicaMed w Poroninie. Zabiegi przeprowadzają dermatolodzy i specjaliści medycyny estetycznej – m.in. lek. Monika Zwijacz-Lampa, lek. Aleksandra Bukowska, lek. Małgorzata Gaworczyk.

Kontakt i zapisy na konsultacje: 18 263 70 77.