PSYCHOLOGIA DZIECIĘCA/RODZINNA

Psychologia dziecięca koncentruje się na wsparciu najmłodszych Pacjentów w przeżywanych przez nich problemach oraz nakierowaniu ich na znalezienie rozwiązania. Coraz częściej mówi się o tym, że do specjalistów psychologii czy psychiatrii trafiają coraz młodsze dzieci. Coraz więcej jest również zagrożeń ich dotyczących – z wszechobecnymi treściami mediów społecznościowych na czele. Dzieci i młodzież od małego przyzwyczaja się do funkcjonowania na pograniczu światów – realnego oraz wirtualnego, pozbawionego stosownej kontroli.

Surowa ocena wyglądu ze strony rówieśników, niewykonalne challenge na TikToku czy inne szkodliwe treści bywają przyczyną niemożności poradzenia sobie ze swoimi problemami, wizerunkiem, relacjami. W efekcie beztroskie lata dzieciństwa zderzają się za wcześnie z dorosłością, co skutkuje niejednokrotnie różnego rodzaju zaburzeniami w codziennym funkcjonowaniu. Dzieci stają się apatyczne lub agresywne, mają problem z komunikowaniem swoich potrzeb i uczuć, często sięgają po używki, tracą kontakt z rodziną, miewają myśli samobójcze. Rolą rodzica i innych bliskich jest zauważenie tego typu problemów i skonfrontowanie się z dzieckiem – a jeśli problemy nawarstwiają się czy są niemożliwe do rozwiązania w rodzinnym gronie, sięgnięcie po pomoc specjalisty.

W Tatrzańskim Centrum Medycznym GalicaMed w Poroninie macie Państwo możliwość umówienia dzieci na konsultacje z doświadczoną specjalistką – psycholożką – Anną Kołodziejską.

Pani magister traktuje swoją pracę jak pasję, poświęcając małym Pacjentom całą swoją uwagę. Jeśli Wasza pociecha przeżyła wydarzenie, z którym nie potrafi sobie poradzić (np. śmierć kogoś bliskiego, rozwód rodziców czy inne problemy rodzinne), ma problemy z kontaktem z rówieśnikami, zachowuje się autodestrukcyjnie, jest płaczliwe, smutne, wycofane, brakuje mu chęci do wykonywania codziennych czynności czy normalnego funkcjonowania – zachęcamy do skorzystania ze wsparcia. Pani Anna Kołodziejska zajmuje się poradnictwem psychologicznym skierowanym do dzieci (a przy okazji również do rodziców – jako że jest to system naczyń połączonych) oraz wsparciem kryzysowym.

Jeśli interesuje Państwa konsultacja psychologa dziecięcego na Podhalu – zapraszamy serdecznie do Poronina. Kontakt z rejestracją medyczną GalicaMed: 18 263 70 77